سنگ لاشه ،خصوصیات وکاربرد

سنگ لاشه ،خصوصیات وکاربرد

سنگ لاشه را میتوان جهت پی سازی ساختمان،نما،دکوراسیون ،ابنما و...
سنگ زاگرس شیراز
1402/9/22
0 نظر

سنگ لاشه چیست؟

یکی اززیباترین سنگ های ورقه ای کوهی سنگ های لاشه است،که تنوع رنگ های زیبا و متفاوتی دارد.

سنگی هست که بطور طبیعی دردل کوه وجود دارد این سنگها را به وسیله بیل مکانیکی استخراج میکنند سپس با استفاده از پتک انها را به قطعات کوچیکتر تبدیل میکنند.این سنگ ازجمله سنگ های پراستفاده به عنوان مصالح ساختمانی است و در دسته سنگ های دگرگونی قرار می‌گیرد. سنگ لاشه را باعنوان تخته سنگ نیز می شناسند.این مدل که در ساختمان ها مورداستفاده قرار می گیرد، بسیار سنگین بوده و چگالی بالایی دارد و با ظاهری نامنظم بهترین گزینه جهت استفاده درپی ساختمان ودیوار می باشد.ضخامت سنگ لاشه درحدود۳تا۶ سانتی متر(نازک)و ۶سانتی متربه بالا(ضخیم)می باشد.این سنگ هابه همان صورت که استخراج می شوندوباکمترین تغییرات وتنهاباشکستن ومناسب کردن اندازه وشکل آماده استفاده می گردد.

موارد کاربرد انواع سنگ لاشه؟

مناسب جهت پی سازی پل ها وساختمانهای مسکونی ودیوارهای حائل،پرکردن گود های تیربرق،درناژ ،بلو گاژ،نمای ساختمان،کرس چینی

مورد کاربردسنگ لاشه ورقه ای ؟

-سنگ لاشه مناسب جهت ساخت پیاده رو وسوار رو درموطه سازی اپارتمان وباغشهر ها 

-نمای دیوارباغ ویلا به صورت ترکیبی با قلوه سنگ

-ساخت برکه وابنما های سنتی 

-ساخت چشمه ورودخونه مصنوعی

-نماسازی ویلا وباغ 

موارد کاربردسنگ لاشه مالون؟

نمای دیوار حائل،دیوار باغچه پارک و محوطه اپارتمان وباغشهر

مورد کاربردسنگ لاشه صابونی؟

مناسب جهت محوطه سازی وپیاده رو نمای ساختمان

جهت طراحی محوطه سازی  باغ واپارتمان ،ویلا،باشهر ،مجتمع  های گردشگری از سنگ لاشه استفاده میشود

این مصالح ها بصورت ترکیبی باسنگ مالون،سنگ ورقه ای،سنگ ابنما، قلوه سنگ ،سنگ کوبیک (کیوبیک)،شن رنگی ،سنگ بادبر ،سنگ

۲۰*۲۰،سنگ ۱۰*۲۰کارکرد

انواع سنگ لاشه ورقه ای؟

سنگ لاسه ورقه ای سبز

سنگ لاشه ورقه ای قرمز

سنگ لاشه ورقه ای بنفش

سنگ لاشه ورقه ای مشکی

سنگ لاشه ورقه ای کرم

سنگ لاشه زرد اتشین

انواع سنگ لاشه و کوهی:

سنگ لاشه را میتوان درسه دسته سنگ مالون،ورقه ای وکوهی دسته بندی کرد.

سنگ مالون:از آن دسته سنگ های لاشه به شمار می رود که ازدل طبیعت وبدون هیچگونه تراشی استخراج می شود، اما درطی فرایند فراوری شکل گرفته واغلب به صورت مکعبی یا چهارگوش مورد استفاده قرار می گیرد.علاوه براین،سنگ مالون برخلاف سنگ لاشه اصلی،لبه های تیزی ندارد.این سنگ راممکن است به نام های سنگ لاشه قواره یا بادبر نیز بشناسید.

نوع دیگر سنگ لاشه،سنگ ورقه ای است که به صورت کاملا طبیعی وبه شکل ورقه ورقه ازدل طبیعت استخراج می شود.توجه داشته باشیدکه هیچگونه تراشکاری یا برشکاری روی این سنگ انجام نمیگیرد،اما اصلی ترین ویژگی آن مقاومت مثال زدنی این سنگ دربرابر شرایط آب وهوایی سخت مخصوصا،نسبت به دیگرسنگ های لاشه اغلب باعث می شودتاهزینه حمل ونقل آن نیزکمترشود.

در ادامه معرفی انواع سنگ لاشه و کوهی،به خود سنگ کوهی می رسیم.این سنگ را میتوان در دونوع سنگ کوهی طبیعی وسنگ کوهی مصنوعی یا ساختگی مشاهده کرد.

سنگ کوهی طبیعی:

این نوع سنگ همان طورکه میتوان ازنام آن تشخیص داد ازدل کوه های طبیعی استخراج می شود وسپس در طی فرایند فراوری درکارخانه شکل واندازه آن تغییر کرده ودر دسترس مشتریان قرار می گیرد.

سنگ کوهی مصنوعی یا ساختگی:

این سنگ در آزمایشگاه وبااستفاده ازموادمصنوعی وضدآب ساخته می شود.بااین حال ازنظرظاهری به هیچ عنوان قابل تفکیک ازسنگ کوهی طبیعی نیست وحتی ممکن است این دوبایکدیگراشتباه گرفته شوند.باوجوداینکه ازنظرظاهری سنگ کوهی مصنوعی به سنگ کوهی طبیعی بسیارشباهت دارد اما ساختار آن متفاوت است.به دلیل موادمصنوعی به کاررفته درآن،ازاین سنگ درمحل هایی همچون پارک ها،محوطه های هتل ها،ساخت آبنماو...استفاده می کنند.باوجوداینکه سنگ های کوهی ازنظررنگ وطرح تنوع بالایی ندارند،اما در رنگ های قهوه‌ای مایل به کرم طوسی وقهوه ای می توان آنها رایافت.همین عامل باعث میشودکه بتوانیم آن هارا درساخت وساز درکنارمصالح دیگربه کارببریم.

برایدخریداین سنگ باکیفیت بالا وقیمت استثنایی با ما در سنگ شیراز تماس بگیرید.

سنگ های کوهی که ما دراختیارشماقرارمی دهیم ،به طورطبیعی ازدل کوه استخراج شده اند،ودر رنگ های بسیارزیبا در زمانی کوتاه دراختیارتان قرارمیگیرند.

ویژگی های اساسی سنگ لاشه کوهی رنگ ملایم وخنثی آن است که اغلب در کف پوش پیاده راه ها وپارک هااستفاده می شود ومیتواند آرامش رابه انسان بیش ازهرزمان دیگری هدیه کند.یک نکته مهم که باید آن را درزمان خریدسنگ کوهی ولاشه درنظرداشته باشید،این است که استفاده ازسنگ کوهی مصنوعی محدودیت دارد.به این معناکه نمی توان از آن برخلاف سنگ کوهی طبیعی برای محل هایی باحرارت بالا مثل شومینه استفاده کرد،چراکه نمی تواند حرارت را تحمل کند واز بین می رود.

کف سازی باسنگ لاشه مخصوص خانه های ویلایی،باغ ها وطراحی فضای سبز، مجتمع هاوپارک هاست.دراین روش سنگ لاشه کف،به گونه ای طراحی می شودکه معبری زیباوطبیعی درحیاط خانه ایجادکند.و البته سنگ لاشه را میتوان باترکیبی ازسنگ کوبیک برای کف سازی درطرح های مختلف به کاربرد.

سنگ های لاشه در دوقطر نازک ۳ سانتی متر و ضخیم ۶ سانتیمتر به بالا درسنگ زاگرس شیرازموجوداست.

این سنگ هادر ۱۶ رنگ متفاوت در سنگ زاگرس شیراز موجودهستند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر